MIS ON JÄÄHOKI?
Jäähoki on meeskondlik sportmäng, mida mängitakse jäisel väljakul kahe uiskudel liikuva võistkonna vahel. Võistkondade eesmärk on toimetada hokilitter vastase väravasse. Väravavahtide roll on oma väravate kaitsmine.
Võistkonnas on kuni 22 mängijat. Väljakul on üldjuhul 6 mängijat kummastki võistkonnast, kellest üks on väravavaht. Mängijaid võib kogu aeg vahetada. Mängu ajal reegleid rikkunud mängijat võib kohtunik mängust karistuseks ajutiselt eemaldada. Karistused kestavad üldiselt 2-5 minutit.
EESMÄRK
Arendada ja propageerida jäähokit Viljandi linnas ning maakonnas. Luua uusi võimalusi noortel ennast väljendada jäähoki kaudu. Õpetada noortele erinevate vahendite (austus, distsipliin, meeskonnatöö, terviklikkus, jne) kaudu selle spordiala põhimõtteid.
MISSIOON
IGAÜKS ON TERETULNUD - Viljandi Hokiklubi võimaldab arendada jäähoki- ning uisutamisoskusi nii poistel, tüdrukutel kui ka vanematel (vanus ei ole segav faktor). Selleks on meil koostatud erinevad programmid vastavalt õppija tasemele.
VISIOON
Viljandi Hokiklubi visioon on muuta jäähoki Viljandis kõrgetasemeliseks spordialaks, millest kasvavad välja nii noorte kui ka täiskasvanute meistriliiga tasemel võistkonnad ning rahvuskoondise mängijad.
VILJANDI JÄÄHOKI AJALUGU
Spordiajaloolaste andmetel on Viljandis jäähokit mängitud alates 1938. aastast, mil Maagümnaasiumi pargis asunud liuväljale rajati spetsiaalne hokiplats, kus kohalike spordiseltside (Tulevik, Sakala, Jalgpalliklubi) meeskonnad mitmel järjestikusel talvel nii üksteiselt kui külalistelt mõõtu võtsid. Väljaku ümber ehitati 120 cm kõrgune laudadest poort, lattidest ja traatvõrgust klopsiti kokku väravad. Sinise ja punase värviga tõmmati jääle jooned.
1939. aasta 21. ja 22. jaanuaril tuli Viljandisse riiklik hokiõpetaja Raoul Saue, kes oli kohtunikuna viibinud ka MM-võistlustel. Saue õpetas viljandlastele kahel päeval hokimängu tarkusi ning seejärel läks lahti meeskondade moodustamiseks.